Máte zajímavý produkt nebo službu a hledáte e-commerce řešení, které bude intuitivní, přehledné a snadno ovladatelné? Pokud jste si odpověděli alespoň jedenkrát ano, doporučuji Vám e-shop na platformě Shoptet. Pokud již máte e-shop na jiné platformě, je možné e-shop přesunout na Shoptet. Jako první krok doporučuji popřemýšlet o názvu domény (více o doménách se dozvíte třeba zde http://www.xhosting.cz/domeny/co-je-domena), tedy o názvu webové stránky. Tato doména musí jasně vyznačovat Váš produkt nebo službu. V ideálním případě bude jedno z Vašich klíčových slov již webová adresa obsahovat. Doporučuji pracovat s koncovkou .cz, protože i v případě budoucí expanze mimo Česko je z hlediska SEO (více o SEO https://blog.bloxxter.cz/definice-co-je-seo/) efektivnější následně vytvořit e-shop pro danou oblast a e-shopy mezi sebou propojit. Jako druhý krok doporučuji popřemýšlet o vzhledu e-shopu. Doporučuji barevné schéma odpovídající Vašemu logu, které prezentujete. Grafické rozhraní musí být příjemné a přehledné pro oko zákazníka, který navštíví Váš e-shop. Platforma internetového obchodu Shoptet nabízí hned několik druhů šablon, které je možné následně upravit dle Vašich potřeb.

Všechny šablony jsou responzivní na ostatní zařízeních nebo mobilní telefonu (více o responzivním web designu https://cs.wikipedia.org/wiki/Responzivn%C3%AD_web_design) Šablona Classic – https://classic.shoptet.cz/ Šablona Waltz – https://waltz.shoptet.cz/ Šablona Tango – https://tango.shoptet.cz/ Šablona Techno – https://techno.shoptet.cz/ Šablona Echo – https://echo.shoptet.cz/ Šablona Soul – https://soul.shoptet.cz/ Šablona Rock – https://rock.shoptet.cz/ Šablona Pop – https://pop.shoptet.cz/ Následně se můžete pustit do importování produktů. V případě hromadného importu přes XML feed od dodavatele doporučuji následnou ruční kontrolu. U ruční kontroly se zaměřte na popisky produktů, zda se nahrály ilustrační fotky produktů a následně se zaměřit na Pokročilou sekci produktů a kategorií. V tomto případě se jedná o Nadpis (tag „title“) a Popis (meta tag „description“), které jsou důležité pro optimalizaci vyhledávačů tzv. SEO).

Důležité je neopomenout zabezpečení internetového obchodu na HTTPS. Shoptet také umožňuje vytvoření vlastních e-mailových schránek jako například info@vasobchod.cz a následně automatické nastavení e-mailových šablon pro odpovědi zákazníkům. Doporučuji aktivovat statistiky, sledovat vývoj e-shopu a neustále s ním pracovat. Kvalitní budování značky nebo firmy je běh na dlouhou trať a nic se nestane přes noc. Provádím základní školení pro samostatnou obsluhu administrace internetového obchodu. Pro nový e-shop doporučuji následně pracovat s firemní stránkou na Facebooku nebo Instagramu. Nejčastěji se jedná o reklamní kampaň pro šíření povědomí o firmě a sběr fanoušků. Po vyřešení SEO doporučuji následně pracovat s Google AdWords nebo Sklik. 

Na čem nejčastěji pracuji?

80%
TVORBA A NASTAVENÍ
10%
HTML ÚPRAVY
10%
STRATEGIE